Makita DC Jigsaw 18V (DJV180RTE)
Sale Sold out
  • High accuracy and high efficiency
  • Low vibration and low noise
  • Toolless push-in lock system enables extremely quick blade changes.
  • Rubber Dust Seal at Rod and Retainer shuts out dust.
  • The large trigger switch is easy to operate with a gloved hand.
  • Sawdust blowing feature
    • Capacity: Wood : 135mm (5-5/16")
    • Capacity: Steel : 10mm (3/8")
    • Length of stroke: 26mm (1")
    • Strokes per minute (SPM): 0-2,600
    • Dimensions (L x W x H): 257x73x208mm (10-1/8"x2-7/8"x8-3/16")
    • Net weight: 2.7kg (5.9lbs)
View full details
Your cart
Product Product subtotal Quantity Price Product subtotal